Tlačové správy - domáce

Masterclasses v TV Severka

Reportáž TV Severka z Masterclasses 2017 v Žiline.

Čítať ďalej…

Stredoškolák spolupracuje na experimente IS521

Rozhovor s Jakubom Lušnákom o jeho záujmoch, plánoch a o tom, ako sa dostal k spolupráci na úspešnom slovenskom experimente.

Čítať ďalej…

Masterclasses 2017 - tlačové vyhlásenie

Medzinárodné majstrovské triedy v časticovej fyzike, známe ako International Particle Physics Masterclasses, sa budú konať  1.3. - 11.4. 2017. Pozrite si tlačové vyhlásenie a termíny na slovenských univerzitách.

Čítať ďalej…

Beamline for Schools 2017

11.8. 2016. CERN s radosťou oznamuje začiatok 4. ročníka súťaže Beamline for Schools. V r. 2017 bude opäť k dispozícii plne vybavená experimentálna linka na zväzku urýchľovača pre najlepšie stredoškolské tímy.

Čítať ďalej…

Stredoškoláci sa ponoria do časticovej fyziky

V najbližších týždňoch sú stredoškoláci z celého sveta očakávaní na univerzitách vo svojom okolí, aby si v celodennom programe vyskúšali život výskumníka pohybujúceho sa na hrane poznania. Medzinárodné Masterclasses tak umožnia žiakom stať sa na jeden deň časticovými fyzikmi. Pracovať budú s dátami z experimentov na Veľkom hadrónovom urýchľovači v CERNe pod vedením fyzikov. Masterclasses sa v tomto roku konajú od 11.2. do 23.3. a pritiahnu žiakov zo 45 krajín. 

Čítať ďalej…